Ponuka skla

Kuchynské zásteny

Výrobu a inštaláciu realizujeme priamo na mieru podľa vašich požiadaviek vrátane umiestenia skla na kuchynskú linku.

Ako to funguje?
Od návštevy stránky po moderný dizajn kuchyne v troch jednoduchých krokoch:
1. Zameranie priestoru – stretneme sa s vami osobne a plochu zameriame
2. Cenová ponuka – na základe vašich požiadaviek a dodaných rozmerov pre Vás vypracujeme cenovú ponuku,
3. Realizácia – sklenenú zástenu Vám rýchlo a precízne namontujeme.

Farbu sklenenej zásteny si môžete vybrať zo širokej škály vzorkovníka RAL.

Krbové sklá

Krbové sklo režeme na mieru.
Keramické žiaruvzdorné sklo režeme na mieru podľa vami zadaného rozmeru.
Sklo sa vyrába v hrúbke 4mm.

Rýchle dodanie!

  • teplotná odolnosť 800 °C
  • extrémna pevnosť aj po zahriatí žiaruvzdorného skla
  • odolnosť proti tepelným šokom

Využitie:
• krbové kachle a vložky, pece

Bezpečnostné sklá

Bezpečnostné sklá slúžia na ochranu osôb a majetku pred zranením rozbitým sklom, na ochranu pred hodenými predmetmi, násilným útokom alebo zbraňami.

Obyčajné sklo sa po rozbití rozbije na viacero dlhých, špicatých a ostrých úlomkov, ktoré môžu spôsobiť vážne až smrteľné rezné poranenia.

Bezpečnostné sklá sa rozdeľujú podľa toho, ako sa rozpadnú po rozbití a podľa druhu použitia v zmysle bezpečnostných predpisov. V našej ponuke máme lepené bezpečnostné sklá (VSG/LBS) a tepelne tvrdené bezpečnostné sklá (ESG).

Lepené bezpečnostné sklo (VSG/LBS)

Bezpečnostné výplne z vrstveného skla VSG sa skladajú minimálne z dvoch sklenených tabúľ rôznejsily, ktoré sú vzájomne spojené celým svojím povrchom medzivrstvou. Ako medzivrstvu možno použiť polyvinylbutyralové (PVB) fólie alebo fólie z etylenvinylacetátu (EVA). Bezpečnostné výplne zvrstveného skla poskytujú väčšiu počiatočnú odolnosť voči namáhaniu než obyčajné sklo float. Prirozbití zostávajú jednotlivé úlomky skla vcelku a sú držané medziskelné fóliou. U vrstvených skielpoužívame špeciálne značenie, ktoré nám udáva silu sklenených tabúľ, ich počet a silu medziskelnejfólie (napr. pod označením VSG 44.1 sa skrýva vrstvené sklo zložené z dvoch skiel float 4 mm amedziskelnej fólie o sile 0,38 mm). V určitých prípadoch je nutné použitie vrstveného sklapozostávajúceho z niekoľkých tabúľ tepelne tvrdeného skla (napr. pochôdzne sklo, schodiská,sklenené zábradlia, svetlíky atď). Vo všetkých prípadoch použitia bezpečnostnej výplne je mierabezpečnosti závislá na kvalite rámovej konštrukcie. Sila sklenenej tabule / tabúľ by mala byť navrhnutá s ohľadom na skutočnú veľkosť a zaťaženie konštrukcie. Sklo máme skladom v čírom a matovanom prevedení.

Kalené sklo ESG

Tepelné spracované sklo, čiže kalené sklo je približne 4-5 krát pevnejšie ako základné sklo rovnakej hrúbky. Výroba kaleného skla spočíva v rozžeravení skla na teplotu približne 650 stupňov a následnom prudkom ochladení. Týmto procesom sa v skle vyvoláva vyšší stupeň povrchového napätia, čím sa dosiahne vačšia odolnosť voči mechanickému a tepelnému namáhaniu.

Zrkadlá

Ponúkame interiérové a kúpeľňové zrkadlá rôznych farieb. Od klasických strieborných, cez bronzové, šedé, modré a zelené.
Zrkadlá opracovávame rôznymi spôsobmi.brusením,leštením fazetovaním Veľkosť uhla a šírka fazety je závislá na celkovej hrúbke skla.
Vieme vyrobiť atypické tvary zrkadiel v akýchkoľvek rozmeroch.
ponúkame podlepenie zrkadiel bezpečnostnou fóliou. Zabezpečíme tým ochranu
pred rozbitím. Zrkadlo aj pokiaľ by sa rozbilo, drží svoj tvar,

Dekoratívne sklo

Dekoratívne sklo sa používa na dekoráciu zrkadiel, priezračného skla, sklenených tabúľ, čierneho skla na náhrobok, maľovaného skla.

Izolačné sklá

Izolačné sklá vyrábame z dvoch tabúľ vysokokvalitného skla. Medzi tieto dve tabule vkladáme medzisklenený – dištančný rámik, ktorý je naplnený vysúšacím prostriedkom . Ten zabraňuje aby kondenzovali vodné pary medzi sklami. Prevedenie izolačných skiel je rôznorodé. Môžu byť protislnečné, bezpečnostné, hlukovo-izolačné a mnoho ďalších prevedení. Izolačné sklá sa používajú na zasklenie plastových okien a eurookien. To ako izolačné sklo využijete a aké vyhotovenie si vyberiete závisí len na vašich požiadavkách,