Rámovanie obrazov

Drevené profily

Drevené rámy svojou jedinečnosťou odrážajú najnovšie trendy. Sú to žijúce a dýchajúce rámy, ktoré vyrábame so starostlivosťou a rešpektom k prírode.

Hliníkové profily

Hliníkové rámy sú jednoduché, minimalistické a vytvárajú scénu. Naše rámy sú oslavou tohto výnimočného materiálu. Inšpirujte sa jednoduchosťou.

Vymeniteľné rámy

Vymeniteľné rámy typických fotografických rozmerov sú ideálnou voľbou pre okamžité rámovanie. Predstavujú kvalitu a moderný dizajn dostupný okamžite.

Ponúkame širokú škálu rámov vyrábaných z kvalitného dreva – môžete si vybrať z viac ako 50 rôznych štýlov úchytok na rámy a rámov! Vyberte si rám, ktorý sa najlepšie hodí do vášho interiéru a k vášmu obrazu!

Obrazové rámy na mieru
Pomocou služby Rámovanie obrazov si môžete nechať zhotoviť vysoko kvalitné, presne na mieru vyrobené a individuálne prispôsobené rámy celkom podľa vašich vlastných predstáv. Vybrať si môžete z veľkého sortimentu líšt, paspart a druhov skiel a zložiť si tak vami požadovaný rám.

Pasparty
Pomocou pasparty sa celkový pohľad zameria na zarámované umelecké dielo či obraz. Tá vytvára celkovo pokojné okolie a oddeľuje daný predmet od celej steny. Tým sa priamo podčiarkne celkový dojem z obrazu. Okrem optického významu má pasparta tiež ešte ochrannú a konzervačnú funkciu.

Práve u umeleckých diel ako akvarelov, olejomalieb či uhlokresieb musí medzi obrazom a sklom a tiež rámom zostať medzera. V ideálnom prípade vzniknutý prachotesný priestor medzi umeleckým dielom a sklom potom vytvorí optimálne podmienky pre ochranu a konzerváciu predmetu.

A v neposlednom rade slúži pasparta tiež na stabilizáciu umeleckého diela – takzvané falošné pasparty, ktoré sa napríklad dodávajú v bezrámových obrazových upevneniach, naproti tomu túto funkciu neplnia.

Rámujeme:

  • obrazy, fotografie
  • zrkadlá
  • diplomy, certifikáty, ocenenia
  • dresy, platne
  • predmety (tzv. 3D rámovanie)
  • veľkosériové rámovanie